Bug

392
 
Dane techniczne

długość ft/m 8.53 2.60
szerokość ft/m 4.27 1.30
zanurzenie ft/m 2.95 0.90
powierzchnia żagla ft²/m² Grot: 40.90

Grot Race: 57.05

Grot: 3.80

Grot Race: 5.30

waga kadłuba lb/kg 101.41 46
max. osób 1-2
poziom trudności
początkujący – zaawansowany
poziom regat klubowe – międzynarodowe
optymalna waga lb/kg 66/154 30/70
transport na dachu samochodu

Materiały dodatkowe

Najnowsza konstrukcja Lasera – żeglarstwo już nigdy nie będzie nudne!

Laser BUG – łódka roku wg Sailing World i Sail, która inspiruje młodych żeglarzy zarówno tych, którzy chcą uprawiać żeglarstwo amatorsko jak i wkroczyć do świata rywalizacji na poziomie olimpijskim.

Zaprojektowana specjalnie z myślą o najmłodszych, wydaje się spełniać każde ich marzenie:

  • 6 różnych wzorów żagli,
  • atrakcyjny wygląd,
  • łatwa obsługa i komfortowy układ kokpitu,
  • dużo emocji i zabawy przy każdym wietrze
  • duża wyporność łódki pozwala również na umieszczenie w niej drugiego załoganta, a nawet rodzica bez najmniejszego problemu!
  • BUG jest łódką uniwersalną: pozwala na treningi regatowe i klasyczne przygotowanie do żeglarstwa turystycznego…

…wszystko to sprawia, że żeglarstwo staje się również ich bajką.

Możliwość dołączenia małego silnika zaburtowego i wioseł, pozwala na wprowadzanie wszystkich elementów praktyki żeglarskiej na łódce, na której każdy czuje się pewnie, i której ufa.

Laser BUG jest odpowiedzią na wszystkie dotychczasowe problemy najmłodszych (i nie tylko) żeglarzy.

 

Różnorodność żeglowania!
Dwa różne żagle w kilku wyjątkowo atrakcyjnych wersjach kolorystycznych  stworzone zostały by łódkę można było precyzyjnie dostosować do potrzeb młodego żeglarza. Dzięki nim na BUG-u pływają młodzi żeglarze zarówno regatowi jak i zupełnie początkujący. Podobnie jak przy Laserze olimpijskim, zmiana ożaglowania zajmuje kilka minut jedynie poprzez wymianę górnej sekcji masztu i żagla i przełożenie bomu na wyższy zaczep. Kolumna masztu i bom zostają te same!

Żeglując na BUG-u dostajesz dwie łódki w jednej. Lekka i łatwo przenośna konstrukcja pozwala szybko zapakować łódkę na wakacje z rodziną nad morzem czy jeziorami. Doskonałe rozwiązanie zarówno dla młodych żeglarzy stopniowo przesiadających się z jednego żagla na drugi jak i regatowych, którzy w wolnym czasie chcą spróbować żeglarstwa i emocji znanych z klas olimpijskich.

Żagiel Standard
Standardowy żagiel jest zaprojektowany z myślą o początkujących żeglarzach, którzy chcą wykorzystać BUG-a by zdobyć podstawowe umiejętności a także wzmocnić pewność siebie na łódce, której ufają w każdych warunkach wietrznych.

Żagiel Race
Ta wersja BUG-a stworzona została dla żeglarzy bardziej doświadczonych, którzy czują się pewniej na wodzie i mogą w pełni wykorzystać możliwości żagla, który ma aż 5.3 m2. Dzięki ożaglowaniu Race BUG staje się klasą bardziej konkurencyjną, szybszą i dającą jeszcze więcej emocji. Wygięty maszt nadaje żaglu kształt samolotowego skrzydła, pozwalając na zwiększenie jego powierzchni przy jednoczesnym zachowaniu niskiego środka ożaglowania – dużo więcej prędkości, mniej balastowania!