Laser 4.7

Laser 4.7

Laser Radial

Laser Radial

Laser Standard

Laser Standard

Łódka na której ściga się cały świat

Laser został zaprojektowany w 1969 r. w Anglii przez Bruce’a Kirby’ego. Przez ponad cztery dekady żeglarstwa zdobył status łódki olimpijskiej dla mężczyzn i kobiet. W ciągu roku w klasie Laser odbywa się więcej regat niż w jakiejkolwiek innej klasie. Laser zdobył sobie uznanie i sympatie kilku pokoleń żeglarzy i żeglarek z akwenów na całym świecie.
Filozofia ścisłego monotypu

Laser od początku wyznawał filozofię, która pozwalała sprowadzić żeglarstwo do czysto sportowej rywalizacji. Projektując łódkę tanią i przewidywalną klasa Laser wyjątkowo rygorystycznie przestrzega przepisów klasowych, tak by zwycięstwo przypadło rzeczywiście najlepszym.
Piękno prostoty

Laser stał się jedną z najpopularniejszych łódek na świecie właśnie dzięki stosowaniu prostych i skutecznych rozwiązań, które pozwalają na skupienie się na czystym żeglarstwie na wodzie. Po 15 minutach taklowania Lasera można zacząć pływanie w pełnym ślizgu na falach.

Trzy wersje żagla

Wyjątkowo tanio i łatwo można w Laserze zmienić klasę juniorską na olimpijską, a przy większym wietrze wrócić z powrotem na poprzednią. Każda z tych klas używa tej samej łódki i takielunku, wszystko czego potrzebujesz do inna kolumna masztu oraz żagiel. Krok-po-kroku można przejść od żeglarstwa juniorskiego do olimpijskiego, w miarę jak zmienia się wiek, waga czy doświadczenie zawodnika.

Środowisko klasy laser

Żeglarze Lasera to pasjonaci żeglarstwa, dlatego właśnie tworzą związki i kluby na poziomie lokalnym i międzynarodowym by zapewnić wszystkim jak najwięcej zabawy i emocji z tą właśnie łódką. Treningi z rówieśnikami, porady bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek, powodują, że szybko stajesz się bardziej zgranym zespołem ze swoją łódką. Prawdziwą silą Lasera jest jego społeczność!

Formuła sukcesu

Dzięki prostym rozwiązaniom, uniwersalności łodzi oraz łatwości taklowania oraz przewożenia Lasera (można przewozić łódkę na dachu) Laser jest ulubioną łódką świata. Dzięki współpracy z Międzynarodowym Związkiem Klasy Laser, LaserPerformance trzyma rękę na pulsie by zapewnić dostawę nowych elementów i rozwiązań zatwierdzonych przepisami i podtrzymuje nowoczesność łódki i materiałów.