W Laserze wszyscy jesteśmy przede wszystkim żeglarzami. Promując naszą żeglarską pasję chcemy by proces zamówienia łódki był jak najwygodniejszy dla naszych zawodników, trenerów czy rodziców.

Tu w 3 prostych krokach złożysz u nas niezobowiązujące zapytanie o ofertę i będziesz miał możliwość dowiedzieć się więcej na temat swojej przyszłej łódki.

1. Wybierz wersje Żagla

Laser 4.7 – Klasa przygotowawcza – 4,7 m2
Laser Radial – Klasa Olimpijska Kobiet i Klasa juniorska mężczyzn 5,76 m2
Laser Standard – Klasa Olimpijska Mężczyzn – 7,06 m2

 

2. Wybierz wersje Łodzi – Standard, XD, Race

Gdy wybrałeś już żagiel, jest jeszcze kilka możliwości dopasowania łodzi Laser do wymagań Twojego żeglarstwa. Każdy z modeli dostępny jest w 3 konfiguracjach: Standard, Race i XD – dzięki temu masz większy wybór w dostosowaniu osprzętu kadłuba. 3 żagle i 3 konfiguracje to aż 9 możliwości!

Konfiguracje Standard, Race i XD, zawierają te same: kadłub, maszt, bom, żagiel, ster i miecz.

 

Standard1
Race
XD
Wersja standard zawiera cały podstawowy sprzęt, który potrzebny jest, by z nową łódką tego samego dnia zejść na wodę. Wersja Race przeznaczona jest dla żeglarzy, którzy chcą przenieść swoje żeglarstwo na Laserze na następny poziom. Zawiera nowoczesne systemy regulacji lików i obciągacza. Wersja XD to specyfikacja wyznaczona przez doświadczenie jednych z najlepszych na  świecie żeglarzy przeznaczona do współzawodnictwa na najwyższym poziomie.
 

Zawiera

 

Zawiera

 

Zawiera

Zestaw linek, rumpel gorilla, bloczek kabestanowy Holt, pas balastowy, pomka Pakiet Holt XD Powerpack, obciągacz bomu Holt XD Vang, rumpel gorilla i przedłużacz, zrolowany żagiel, ulepszony bloczek Holt Nowy system obciągacza bomu XD Harken, System XD Harken Powerpack, rumpel węglowy XD, przedłużacz węglowy, szoty grota Ronstan, zrolowany żagiel, pas balastowy XD, bloczek kabestanowy Ronstan z sprężyną Harken Mega, traveller Vectran V12, śruba jarzma Mega Bolt, kontrafał płetwy sterowej Vectran V12, pomka
 

1Po wprowadzeniu wersji znacznie zwiększającej komfort pływania – Laser Race, wersja Laser Standard jest dostępna na żądanie klienta. Natomiast standardem ofertowym staje się wersja Race.

 

3. Napisz do nas: info@laserpol.com.pl, wykorzystujemy naszą wiedzę i doświadczenie w pływaniu regatowym w kadrze olimpijskiej i trenowaniu w systemie Royal Yachting Association na Laserze w Polsce i na świecie, by pomóc Ci dobrać najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb łódkę, odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące trymu Twojej łodzi, a także możliwości startu w regatach i udziału w treningach.

Często zadawane pytania

By ułatwić Państwu decyzje, przygotowaliśmy listę najczęściej zadawanych pytań przez wielu żeglarzy Lasera,  jeśli nie znajdziecie wśród nich odpowiedzi na Wasze, skontaktujcie się z nami telefonicznie lub mailowo.

Czy mogę Lasera olimpijskiego wieźć na dachu samochodu?
Tak , bez problemu możesz go przewieźć na większości standardowych samochodów osobowych.
Ile kosztuje nowy Laser?
Oferta, którą przygotowujemy zależy od wielu czynników m.in. ceny funta brytyjskiego, a także ceny transportu i w końcu wersji osprzętu, by uzyskać najlepsze informacje skontaktuj się z nami lub wyślij zapytanie ofertowe.
Kiedyś pływałem na 420/470/Cadecie/Omedze itp. i chciałbym/chciałabym wrócić do żeglarstwa czy Laser jest łódką dla mnie?
Wielu byłych zawodników/żeglarzy turystycznych, którzy dziś są zapracowanymi businessmanami chcą wrócić do żeglarstwa – wielu z nich wybiera Lasera! Nie potrzebujesz już więcej martwić się o swojego wciąż zajętego załoganta, a całą łódkę zawsze obsłużysz sam – od momentu taklowania poprzez pływanie do pakowania jej na wyjazd. Ze względu na ilość imprez w roku, przyjazne środowisko i stowarzyszenie klasy, dużej ilości klubów i elastyczności treningów, a także prostotę obsługi, Laser stanowi najlepszą propozycję dla powracających żeglarzy. Coraz częściej w Polsce rozgrywane są także regaty w klasie Masters, gdzie po udanych wyścigach z rówieśnikami można iść na piwo w portowym pubie.
Czy odbywają się regaty w klasie Laser?
Klasa Laser ma przyjemność organizować prawdopodobnie najwięcej regat w Polsce i na świecie we wszystkich kategoriach wiekowych. Kalendarz regat znajdziecie Państwo na stronie stowarzyszenia:  www.klasalaser.pl
Dopiero uczę się żeglować/Nigdy nie żeglowałem/żeglowałam czy dam radę na Laserze?
Laser jest jedną z bardziej przyjaznych i prostszych konstrukcji, niezależnie od poziomu żeglarstwa od samego początku zapewnia duże emocje, a szybkie postępy są źródłem ogromnej satysfakcji. Wielu zawodników, niezależnie od wieku zaczyna żeglarstwo właśnie na Laserze.
Nie chcę się ścigać, czy łódka regatowa też jest dla mnie?
Łódka regatowa choć jest stworzona do ścigania się, jest łódką jak każda inna, jej przewagą jest to, że zapewnia dużo więcej emocji, jest szybsza i wykonana z lepszych materiałów od tradycyjnych łódek szkoleniowych. Laser przy tym zapewnia doskonały balans pomiędzy prostotą obsługi i emocjami. Jeśli jesteś jednak zainteresowany łódkami szkoleniowymi zobacz naszą ofertę LaserPerformance.
Czy będę miał/miała z kim trenować?
Większość klubów żeglarskich na świecie i w Polsce ma swoją sekcje Lasera, która organizuje cotygodniowe treningi i zawody. Środowisko Lasera jako jedno z najbardziej przyjaznych chętnie przyjmuje nowych żeglarzy i wymienia się z nimi cennymi wskazówkami, doświadczeniem, a także pomaga w stawianiu pierwszych kroków w tej klasie.
Chciałbym żeglować z załogą, czy mogę żeglować na Laserze?
Teoretycznie Laser dopuszcza żeglowanie w dwie osoby, jednak jako klasa regatowa najlepiej zachowuje się z jednym żeglarzem na pokładzie. Sprawdź naszą ofertę LaserPerformance, gdzie będziesz mógł wybrać łódki 2, 3 – a nawet 6 – osobowe.