Laser XD 4.7

523

Cena: 29 950 zł

Dane techniczne

długość ft/m 13.78 4.20
szerokość ft/m 4.56 1.39
zanurzenie ft/m 2.62 0.80
powierzchnia żagla ft²/m² 50.59 4.70
waga kadłuba lb/kg 130.00 58.97
max. osób 1-2
poziom trudności
początkujący – expert
poziom regat klubowe – międzynarodowe
optymalna waga lb/kg 100/120 45/54
transport na dachu samochodu

Materiały dodatkowe

Laser 4.7 jest wyborem młodszych zawodników, a także mastersów. Klasa przygotowawcza posiada 35% mniejszy żagiel i krótszą kolumnę, które umożliwiają najmłodszym zawodnikom rozpoczęcia swojej kariery na Laserze.

Przesiadając się z Optimista lub dopiero zaczynając, młody zawodnik, który szuka wyzwań w żeglarstwie regatowym w dużej flocie łódek, znajdzie je na Laserze 4.7.

Jest to wyjątkowa możliwość rozwoju, współzawodnictwa, a także poznania nowych ludzi, poprzez treningi i imprezy zarówno na poziomie klubowym jak i na najlepszych akwenach na świecie w międzynarodowym towarzystwie.

Dla wielu rodziców, szkół żeglarskich, czy też związków żeglarskich Laser 4.7 stanowi doskonałą odpowiedź poprzez jasno określoną ścieżkę rozwoju, a przy tym minimalne koszty przesiadania się zawodnika na kolejne łódki – przez kolejne lata jest to zakup wyłącznie kolumny masztu oraz żagla!

Niewielkie wymagania

By z powodzeniem ścigać się na Laserze 4.7 w każdych warunkach wystarczy 40 parę kilogramów wagi i niewielki wzrost. Niestety oficjalnie ścigać się w tej klasie można tylko do 18 roku życia lub po ukończeniu 70 – klasa 4.7 jest też oficjalną klasą mastersów!

 

Regaty 4.7 to prawdziwie żeglarskie wydarzenie!

Należą do najlepiej zorganizowanych i przeprowadzanych na świecie. Niepowtarzalna międzynarodowa atmosfera startu w dużej flocie daje zawodnikom przedsmak żeglarstwa w klasach olimpijskich Laser Radial i Standard.

Laser 4.7 jest idealnym rozwiązaniem dla zawodników lekkich, kończących żeglowanie w klasie Optymist lub dopiero zaczynających przygodę z prawdziwym żeglarstwem.
Rozgrywana w tej klasie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to doskonała możliwość na sprawdzenie się młodego żeglarza w stawce najlepszych w tej klasie w kraju.

Laser w szkołach żeglarstwa

Wiele turystycznych ośrodków żeglarskich (m.in. szkoły Royal Yachting Association) na całym świecie używa łódki Formuły Laser do szkolenia początkujących żeglarzy. Prostota żeglarstwa, dobra zabawa i niesamowite emocje w silnych wiatrach przyciągają wielu – niezależnie od wieku i umiejętności do spróbowania swoich sił na tych łódkach.

Laser jest dzięki temu wyborem wielu, którzy amatorsko pływają na jeziorach, zatoce czy morzu w Polsce lub wyjeżdżają za granicę. Dzięki prostej konstrukcji w 30 min łódka może być spakowana na dachu samochodu i  gotowa do wyjazdu z rodziną na żeglarskie wakacje!