Laser Pico

357

Cena: 14 900 zł

Dane techniczne

długość ft/m 11.6 3.5
szerokość ft/m 4.8 1.4
zanurzenie ft/m 2.9 0.8
powierzchnia żagla ft²/m² Grot: 64.0

Grot Race: 69.3

Fok: 11.8

Grot: 5.1

Grot Race: 6.44

Fok: 1.1

waga kadłuba lb/kg 154.0 72.0
max. osób 1-3
poziom trudności
początkujący – zaawansowany
poziom regat klubowe
optymalna waga lb/kg 132/176 60/80
transport na przyczepie lub dachu samochodu

Materiały dodatkowe
Laser Pico – najpopularniejsza na świecie łódka plażowa!

Laser Pico jest łódką stosowaną na całym świecie do nauki żeglarstwa – jest podstawową łódką szkoleniową w szkołach żeglarskich Royal Yachting Association. Prosta i wytrzymała konstrukcja Jo Richardsa szybko zdobyła popularność wśród żeglarskich rodzin i tych, którzy przygodę z żeglarstwem dopiero zaczynają.

Pozwala na przyjemną żeglugę w każdych warunkach – powierzchnia żagla pozwala na komfortowe pływanie przy najsłabszych wiatrach, a wytrzymałość jej konstrukcji sprawia, że ślizg w szkwałach o sile 7B jest niezapomnianym przeżyciem dla początkujących żeglarzy. Łódka nie wymaga żadnej konserwacji i pracy przy sprzęcie, a taklowanie trwa kilka minut!

 
 

Laser Pico – podstawowa łódka szkoleniowa Royal Yachting Association, najpopularniejsza łódka plażowa, najchętniej wybierana łódka dla dzieci i rodzin na całym świecie, jest nieodłącznym elementem floty najbardziej prestiżowych szkół żeglarskich takich jak Wildwind Sailing Holidays czy Sunsail!

Niezwykle wytrzymała i nowoczesna konstrukcja typu rotomoulded czyni Laser Pico łódką szybką, wytrzymałą i doskonałą do nauki, gdzie przyjemność szybkiego i łatwego żeglarstwa muszą iść w parze z trwałością sprzętu.

Żagle i osprzęt Laser Pico zniosą każdą pogodę, dając nawet najbardziej wymagającym żeglarzom regatowym dużo zabawy w ślizgu przy wiatrach osiągających siłę nawet 7-8B. Oryginalny system refowania żagla, który można zrolować na maszcie za pomocą kilku obrotów, bez zbędnych węzłów i linek, pozwala dostosować łódkę w kilka sekund do możliwości załogi i warunków na wodzie.

Jeden pas balastowy po środku kokpitu oraz dwa na burtach powodują, że balastowanie jest wygodne zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Styl balastowania i żeglarstwa na Pico jest identyczny z tymi  znanymi z Lasera olimpijskiego i innych klas tego typu, dzięki temu przesiadka na inne łódki jest prostym przeniesieniem umiejętności nauczonych na Pico.

Lasera Pico  dzięki otwartemu kokpitowi i konstrukcji, która po wywrotce jest nisko w wodzie, wyjątkowo łatwo można postawić i zacząć żeglować od nowa.

Wersja Race – zwiększona powierzchnia żagla wykonanego z mylar, dostarczy dużo więcej emocji, a ulepszony system obciągacza bomu oraz bloczek kabestanowy zapewnią wygodę w każdych warunkach. Dodatkowy fok w wersji Race przekształca Lasera Pico w doskonałą klasę przygotowawczą przed łódkami dwuosobowymi takimi jak Laser 2000 czy Laser Vago.

Transport

Lekka konstrukcja i kształt kadłuba umożliwiają łatwy transport łodzi na dachu samochodu i szybkie wodowanie.