Laser XD Standard

568

Cena: 29 950 zł

Dane techniczne

długość ft/m 13.78 4.20
szerokość ft/m 4.56 1.39
zanurzenie ft/m 2.62 0.80
powierzchnia żagla ft²/m² 75.99 7.06
waga kadłuba lb/kg 130.00 58.97
max. osób 1-2
poziom trudności
początkujący – expert
poziom regat klubowe – międzynarodowe
optymalna waga lb/kg 100/120 45/54
transport na dachu samochodu

Materiały dodatkowe

Laser Standard – Marzenie olimpijskie każdego żeglarza!

Ta olimpijska klasa męska jest prawdziwym wyzwaniem dla każdego zawodnika. W regatach Standarda biorą udział najlepsi z najlepszych. Każde regaty zbliżają do sukcesów – niezależnie czy są one na poziomie klubu, mistrzostwa świata czy olimpiady!

Na łódce Laser Standard każdy zawodnik bez względu na wagę może z powodzeniem żeglować przy słabym wietrze. Jednak w miarę jak warunki wietrzne stają się bardziej wymagające łatwiej żegluje się zawodnikom cięższym.

Regaty

Każdy laser na świecie jest taki sam. Ścisłe przepisy monotypu zapewniają żeglarzom czyste współzawodnictwo, które wynagradza dobre przygotowanie fizyczne, umiejętności trymu żagla oraz wypracowaną technikę sterowania a nie dobór specjalistycznego i drogiego sprzętu.

Zakup lasera to inwestycja na całe żeglarskie życie! Naucz się umiejętności i technik wykorzystywanych na wszystkich łódkach na świecie! Wielu najlepszych żeglarzy na Laserze osiąga później niesamowite sukcesy – zostaje medalistami olimpijskimi lub skip perami Pucharu Ameryki.

 

Laser Masters

Międzynarodowe Stowarzyszenie Klasy Laser organizuje także cykl regat Mastersów dla żeglarzy powyżej 35 roku życia. Cykl zakończony jest corocznymi Mistostwami Świata w klasie Laser Masters, a niektóre z regat są również w Polsce! W tym roku mieliśmy przyjemność zorganizować regaty Pucharu Europy w klasie Masters. Ta kategoria wiekowa w klasie laser jest jedną z najbardziej oblegana ze wszystkich klas regatowych na świecie!

Stowarzyszenie klasy Laser

Jesteśmy jednym z największych na świecie stowarzyszeń klas – dołącz do nas by startować w niesamowitych regatach, mieć dostęp do artykułów najlepszych żeglarzy i móc należeć do wspaniałego środowiska żeglarzy.

Klasa dla prawdziwych żeglarzy

Laser Standard  stworzony został z myślą o żeglarzach posiadających już żeglarskie doświadczenie oraz okazałe warunki fizyczne. Najlepsi zawodnicy w klasie Laser Standard ważą ponad 80 kilo i są stosunkowo wysocy (ponad 180 cm), co oczywiście nie znaczy, że świetnie nie dają sobie rady na niej również osoby mniejsze.

Laser w szkołach żeglarstwa

Wiele turystycznych ośrodków żeglarskich (m.in. szkoły Royal Yachting Association) na całym świecie używa łódki Formuły Laser do szkolenia początkujących żeglarzy. Prostota żeglarstwa, dobra zabawa i niesamowite emocje w silnych wiatrach przyciągają wielu – niezależnie od wieku i umiejętności do spróbowania swoich sił na tych łódkach.

Laser jest dzięki temu wyborem wielu, którzy amatorsko pływają na jeziorach, zatoce czy morzu w Polsce lub wyjeżdżają za granicę. Dzięki prostej konstrukcji w 30 min łódka może być spakowana na dachu samochodu i  gotowa do wyjazdu z rodziną na żeglarskie wakacje!