Laser Vago

432

Cena: 30 500 zł

Dane techniczne

długość ft/m 13.78 4.2
szerokość ft/m 5.12 1.56
zanurzenie ft/m 3.77 1.15
powierzchnia żagla ft²/m² Grot: 81.38

Grot Race: 100.21

Fok: 29.92

Genaker: 129.92

Grot: 7.56

Grot Race: 9.31

Fok: 2.78

Genaker: 12.07

waga kadłuba lb/kg 233.69 106
max. osób 1-2
poziom trudności
średni – zaawansowany
poziom regat klubowe – międzynarodowe
optymalna waga lb/kg 176/331 80/150
transport na przyczepie

Materiały dodatkowe

Laser Vago jest jedną z najszybciej rozwijających się klas regatowych, w roku 2008 zdobył nagrodę Dinghy of the Year prestiżowego magazynu żeglarskiego Sailing World.

Vago jest jedną z niewielu łódek, którym udaje się w optymalny sposób połączyć swobodę prowadzenia, prostotę konstrukcji, wygodę i przede wszystkim prędkość, tak by dostarczać żeglarzom z każdym doświadczeniem niesamowitych emocji zarówno podczas regat jak i pływania rekreacyjnego.

Dzięki sportowemu kształtowi kadłuba Vago przypominającego skiffy, łódka wyjątkowo łatwo wchodzi w ślizg i już od pierwszych chwil zachwyca niesamowitą prędkością i możliwościami dotrymowania.

Vago jest łódką chętnie wybieraną przez załogi juniorskie, doświadczonych żeglarzy seniorów oraz rodziny i centra szkoleniowe na całym świecie do pływania pojedynczego i z załogą. Tworzy szybko rozwijającą się społeczność, która dzieli się wskazówkami i wymienia doświadczeniami, by przyjemność z żeglarstwa była jeszcze większa! Dostarcza niesamowitej satysfakcji z każdego zejścia na wodę.

Vago jest pierwszym krokiem w świat szybkiego żeglarstwa, jednocześnie pozostaje konstrukcją uniwersalną, którą łatwo dopasować do osobistych możliwości, warunków wietrznych, czy załogi.

 

System obiegowego genakera – pozwala na dużo łatwiejszą obsługę, szybkie stawianie i zrzucanie, a przede wszystkim nie sprawia problemu nawet niedoświadczonym załogantom, zapewniając dużo więcej emocji niż tradycyjne spinakery w kursach z wiatrem

2 różne żagle (race – mylar, standard – dacron) – w zależności od warunków wietrznych, własnych możliwości, czy od tego czy żeglujesz sam czy z załogą, wybierz większy żagiel z nowoczesnego materiału Mylar lub treningową, mniejszą i bardziej odporną wersję dacronową. Dzięki temu możesz zejść na wodę kiedykolwiek chcesz!

System szybkiego refowania – za pomocą jednej linki, możesz szybko ograniczyć powierzchnie żagla, tak by żadnej warunki wietrzne nie były dla Ciebie straszne!

Nowczesny system GNAV – dzięki systemowi GNAV (odwrotność obciągacza bomu) załogant ma dużo więcej swobody ruchów, szybciej i bezpieczniej może wychodzić na trapez, a przy zwrotach nie musi nurkować do kokpitu!

Technologia Roto-moulded – Vago został stworzony w nowoczesnej technologii roto-moulded z polipropylenu, pozwala to na uzyskanie bardzo trwałej,wytrzymałej i odpornej na uszkodzenia konstrukcji i ogranicza czas pracy przy sprzęcie praktycznie do zera.

Wygodna konstrukcja kokpitu – łódka została zaprojektowana tak, by z łatwością można było prowadzić ją w pojedynkę na trapezie lub z załogą. Kształt kokpitu pozwala na wygodne balastowanie, a także pewne i szybkie poruszanie się w łódce.